Hírek
2016. Augusztus 15. 07:29, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
A németek többsége nem érzi magát biztonságban

Németországban a lakosság többsége nem érzi magát biztonságban egy vasárnap ismertetett felmérés szerint.
A Bild am Sonntag című lapban közölt adatok szerint a németek 56 százaléka úgy érzi, az állam nem nyújt megfelelő védelmet a bűnözés ellen. Egy évvel ezelőtt 54 százalék aggódott a közbiztonság miatt, 2014-ben pedig 48 százalék.
Ezzel párhuzamosan a magukat biztonságban érzők aránya csökkent, a 2014-ben regisztrált 47 százalékról tavaly 43 százalékra, az idén 40 százalékra süllyedt.
A politika a rendőrséget is cserben hagyta - mondta a lapnak Rainer Wendt, a rendőri szerveknél működő egyik munkavállalói érdekképviselet, a Német Rendőrszakszervezet (DPolG) elnöke. Szerinte a rendőrség "az utóbbi 15 év megszorításainak áldozata".
A politika "gyengítette, megalázta és elhanyagolta" a polgárokat szolgáló és védő szervezetet - tette hozzá az érdekképviseleti vezető, kiemelve, hogy másfél évtized alatt 16 ezer munkahelyet szüntettek meg a rendőrségnél.
A politika az utóbbi hónapokban irányt váltott, a berlini vezetés a szövetségi szintű rendőri szerveknél 4600 fős létszámfejlesztést határozott el, és az utóbbi hetek támadásai nyomán a szövetségi belügyminisztériumban kidolgozott javaslatcsomag alapján további nagyjából ötezer embert vehetnek fel. A tárca vezetője, Thomas de Maiziere a Bild am Sonntagnak azt mondta, bölcs döntés lenne a tartományi kormányok részéről, ha követnék Berlin példáját a rendőri szervek fejlesztésében.
A lap megbízásából készült felmérés szerint a lakosság a közbiztonság erősítéséről zajló közéleti vitában megjelent elemek közül azt támogatja a legnagyobb - 82 százalékos - arányban, hogy utasítsák ki az országból a bűnelkövetővé váló menedékkérőket.
A második helyen az a követelés áll - 81 százalékos támogatottsággal - hogy legkevesebb 15 ezerrel emeljék a rendőrök számát. Az orvosi titoktartási kötelezettség feloldását terrorgyanú esetén a németek 64 százaléka támogatja. A hadsereg (Bundeswehr) belföldi bevetését terrorveszély esetén 54 százalék, a kamerás térfigyelő rendszerek kiterjesztését 54 százalék, a kettős állampolgárság intézményének korlátozását 42 százalék helyeselné az Emnid közvélemény-kutató intézet által 501 ember megkérdezésével augusztus 11-én készített felmérés szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld
Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában
Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.
2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld
Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának
Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre
2025. Október 05. 09:20, vasárnap | Külföld
Cseh választások - Andrej Babis egypárti kormány létrehozására készül
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.