Hírek
2017. Március 17. 21:45, péntek |
Sport
Forrás: mti
A magyar női kézilabda-válogatott 15 góllal legyőzte a horvátokat
A magyar női kézilabda-válogatott 15 góllal legyőzte Horvátország csapatát a Győrben rendezett pénteki felkészülési mérkőzésen.
Eredmény:
Magyarország-Horvátország 34-19 (20-11)
--------------------------------------
a magyar gólszerzők: Kovács A. 8, Schatzl 5, Tomori, Zácsik 4-4, Lukács V. 3, Bódi, Erdősi, Bognár B., Görbicz 2-2, Szekeres, Sirián 1-1
A szlovákok elleni júniusi világbajnoki selejtezőre készülő magyar együttes magabiztosan, kevés hibával, hatékonyan kézilabdázott az első félidőben, és ötgólos előnyről kezdhette a hajrát (15-10). A szünet előtt néhány perccel időt kértek a horvátok, de a folytatásban tovább nőtt a hazai csapat fölénye, s ennek köszönhetően a különbség is (20-11).
A második felvonás 12. percében már tíz találattal vezettek a magyarok (25-15), és a lendületük a folytatásban sem tört meg, kihasználták a pontatlanul játszó, kevés ellenállást tanúsító horvátok hibáit, és végül 34-19-re nyertek.

"Elértük a célunkat a mérkőzéssel, az első félidő második felére összeállt a védekezésünk, sok indításgólt szereztünk, az ellenfélnek pedig elfogyott az ereje. Támadásban igyekeztünk különböző módon játszani aszerint, hogy a nagy lövőink vagy a kisebb, gyors játékosaink voltak pályán. Elégedett vagyok a látottakkal a felkészülés ezen szakaszában" - mondta a magyar szövetség Facebook-oldalán Kim Rasmussen szövetségi kapitány.
A két csapat 26. mérkőzésén - egy döntetlen és kilenc vereség mellett - 16. alkalommal győztek a magyarok, s ez volt a legnagyobb különbségű siker. A magyar és a horvát együttes szombaton, zártkapus mérkőzésen ismét találkozik egymással.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 16:00, kedd | Sport
Férfi kézilabda MK - Az elődöntőben találkozik a Veszprém és a Szeged
A címvédő Szeged a bajnok Veszprémmel találkozik a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
