Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2017. Szeptember 20. 08:59, szerda | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

A közlekedés problémái és a biztonságos kerékpározás

A közlekedés problémái és a biztonságos kerékpározás

Közös út, közös jövő címmel szerveztek konferenciát a zöld diák-önkormányzati képviselőknek és tanáraiknak a Mobilitási Hét programsorozatában.

A fenntartható fejlődésről és a biztonságos kerékpározásról tartottak előadást Mészáros Imre, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium osztályvezetője, illetve Májer László rendőr százados.

Közös út, közös jövő konferencia résztvevőit köszöntve Mészáros Attila alpolgármester a hagyományos programsorozat jelentőségét méltatta: a közlekedés és a környezetvédelem kérdései minden tekintetben a legjelentősebbek közé tartoznak, nemcsak a városban, a térségben, hanem az egész országban – mondta. A megoldandó problémák között említette a székesfehérvári parkolás jelenbeli és jövőre vonatkozó kihívásait, majd a város nagy, környezetvédelemmel kapcsolatos fejlesztései közül a Sóstó-rehabilitáció és a Fehérvár Tüdeje program példáit emelte ki.

Konferenciát szerveztek diákoknak a fenntartható fejlődés témában

Mészáros Imre, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium osztályvezetője a kezdetektől koordinálja az országos akciókat. Az Európai Mobilitási Hét céljának a bemutatását több szempont felvetésével közelítette meg – beszélt a közlekedésről, a közlekedés okozta környezeti problémákról, felvetett alternatívákat és megoldásokat, érintve az autonóm járművek és az intelligens közlekedés fogalmait is. Az Európai Unió törekvéseiből kiemelte azt a két célt, amely szerint 2030-ig zéró emissziós városi övezeteket alakítanak ki, valamint azt, hogy 2050-re a hagyományos hajtóanyagú járműveket ki szeretnék vezetni a forgalomból.

A konferencia másik témaköre: „Kerékpárral biztonságosan” – Májer László, rendőr százados, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársa a biciklizők számára veszélyes helyzetekről, utakról és a biztonsági óvintézkedésekről beszélt.

Gondolkozz! Dönts! Cselekedj! – a balesetek megelőzésének lépéseit taglalva azt hangsúlyozta a gyerekeknek, hogy

  • ne a rendőrök kedvéért közlekedjenek szabályosan, hanem a saját és embertársaik épségének érdekében.

A konferencián ott volt Juhász László környezetvédelmi tanácsnok és a szervező Gaja Környezetvédő Egyesület munkatársai.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 11. 08:24, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Metzi győzelmével nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Győr

A címvédő Győr 27-24-re győzött a két magyar játékossal felálló francia Metz HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati rangadóján.