Hírek
2020. Március 16. 19:36, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A koronavírus miatt elrendelt intézkedések megszegése szabálysértésnek minősül
A koronavírus-járvány miatt elrendelt intézkedések megszegése szabálysértésnek fog minősülni, a bírság 500 ezer forint lesz
- közölte a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs központi ügyeletének vezetője hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.
Lakatos Tibor elmondta, hogy a jogszabályok előkészítése még folyamatban van. A szabályok betartásának ellenőrzésével a rendőrséget bízzák meg - tette hozzá.
Közlése szerint a koronavírus elérte a térséget. A környező országokat nézve azt látni, hogy Csehországban 293, Lengyelországban 125, Szlovákiában 61 megbetegedést regisztráltak.
Ezért is volt szükség az Orbán Viktor miniszterelnök által hétfőn bejelentett intézkedésekre - hangsúlyozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
