Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2011. December 21. 15:23, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A kormány támogatja az elektromos autók elterjedését

A kormány támogatja az elektromos autók elterjedését

A gazdasági és környezetvédelmi érdekeket össze kell hangolni – szögezte le Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár kedden Budapesten.

Az elektromos autózást segítő hat új közterületi töltőoszlop átadásán, melyen Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatója is részt vett

Bár gazdasági világválság van, továbbra is foglalkozni kell a környezet- és természetvédelem ügyével – mondta Illés Zoltán. Prioritások természetesen vannak, de a gazdasági és környezetvédelmi érdekeket össze kell hangolni. A környezetvédelmi politikát úgy kell alakítani, hogy az összefogja a különböző érdekeket – hangsúlyozta Illés Zoltán. A politikus kiemelte: egyetlen gazdaság sem létezhet környezeti, természeti létalapok nélkül. A gazdaság hátráltatója is lehet, ha nincs tiszta ivóvíz, nincs tiszta környezet. Illés Zoltán felhívta a figyelmet arra: a jelenlegi klímaválság egyik legnagyobb okozója a közlekedésből származó szennyezés, ezért támogatja a kormány az ilyen innovációkat, mint az elektromos autózás.

A magyar kormány részéről felfedezhető egy „zöld elkötelezettség”, mely meglétét folyamatosan bizonyítja is – fogalmazott az államtitkár, majd megjegyezte: egyelőre arra nincs pénz, hogy a kormányzati autóflottát elektromos autókra cseréljék ki, de minden olyan fejlesztést támogat a kormány, amely az elektromos hajtású közlekedést népszerűsíti, hiszen ez a jövő.

A kormány részéről döntés született elektromos hajtású autó vásárlására, amely az elkövetkezendő időszakban történik meg. „Annak jegyében történik majd meg ez a vásárlás, hogy szimbolikusan jelezzük a közbeszerzések területén az elkötelezettségünket a környezetvédelmi szempontok tekintetében” – fogalmazott Illés Zoltán.

Vitézy Dávid elmondta: az elektromos autózásnak van jövője Budapesten és Nyugat-Európa nagyvárosaiban. Azonban ez az innováció csak a környezetszennyezés problémáját oldja meg, a hely-és a forráshiány problémája továbbra is fennáll, tehát nem szünteti meg a város minden közlekedési gondját – nyomatékosította a vezérigazgató.

Az ELMŰ-ÉMÁSZ Társaságcsoport 2010-ben indította el azt a programját, amellyel az energiatudatos gondolkodásmódot, és ennek részeként az elektromos hajtású közúti közlekedést kívánja népszerűsíteni.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?