Hírek
2012. Február 28. 07:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrintPress
A jobbkezesek jobb kézzel is telefonálnak?
Az emberek nagyjából 70 százaléka a domináns kezével tartja mobiltelefonját telefonáláskor - írja egy új tanulmány.
Akik inkább az agyuk bal felét használják gondolkodáshoz, azok általában a jobb kezükkel írnak és végzik mindennapi teendőiket. Emellett valószínűbb az is, hogy a jobb fülükhöz teszik mobiljukat, még akkor is ha nincs hallásbeli különbség a két fül között.
A detroit-i Henry Ford Kórház kutatói szerint ez fordítva is így van, a balkezes, de jobb agyféltekével gondolkodók esetében.
A kutatók online felmérésében 700 emberből a jobbkezesek 68 százaléka mondta azt, hogy jobb fülükhöz teszik telefonjukat ha hívást kapnak, míg csupán 25 százalék használta a bal fülét és 7 százalék mindkét fülét.
A balkezes emberek közül 72 százalék azt mondta, hogy bal füléhez tartja mobilját, 23 százalék a jobb fülét használja telefonáláshoz és 5 százalék mindkettőt - számol be a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
