Hírek
2023. November 18. 15:44, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
A Hévízi-tó megújulását lehetővé tevő átfogó fejlesztési tervet fogadott el a kormány
A Hévízi-tó megújulását lehetővé tevő átfogó egészségturisztikai fejlesztési tervet fogadott el a kormány - jelentette be Papp Gábor, Hévíz polgármestere és Nagy Bálint országgyűlési képviselő szombaton közös videóbejegyzésé
Papp Gábor (Fidesz-KDNP) a helyszínen készült, a Facebook-oldalán megosztott felvételen azt mondta: a terv célja, hogy a tó megújuljon, hiszen ez az ország egyik legfontosabb turisztikai helyszíne.
Hozzátette, az épületet az elmúlt évtizedek megviselték, mostanra elavulttá vált, ezért halaszthatatlanná vált a felújítás: "ráfér és megérdemli a modernizációt".
"A kormány támogatásának köszönhetően a tófürdő épülete visszakapja fénykori megjelenését, az új épület igazi kastélyként emelkedik majd ki a vízből" - közölte a polgármester.
Kiemelte: a fürdővárosi fejlődést elindító Festeticsek előtt tisztelegve az épület visszakapja eredeti külsejét, miközben a 21. századi elvárásoknak megfelelő műszaki tartalommal születik újjá.
"Legyünk büszkék rá, hogy új, impozáns fürdőbe érkeznek majd vendégek, mi, hévíziek pedig minden nap egy csodálatos kastélyban gyönyörködhetünk majd a gyógytavon" - fogalmazott Papp Gábor.
Nagy Bálint (Fidesz-KDNP) arról beszélt, hogy az átfogó egészségturisztikai fejlesztési terv lehetővé teszi Hévíz világszínvonalú megújulását.
A képviselő további örömhírként említette, hogy a kormánynak köszönhetően egy másik régi vágyuk is teljesül: a nemzetközi turizmus felpörgetéséhez nélkülözhetetlen Hévíz-Balaton Airport is megújul.
Fotó: Wikipedia
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 17:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: a franciákkal és az oroszokkal együtt felgyorsítjuk a paksi beruházást
2026. Február 13. 13:00, péntek | Belföld
Nagy Márton szerint a magyar kormány gazdaság- és vállalkozóbarát
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
