Hírek
2012. Május 10. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A harmadik negyedévben indulnak el a gyorshajó-járatok a Dunán

A korábbi hírek ellenére nem júniusban indul a menetrend szerinti vízibusz-közlekedés a Duna fővárosi szakaszán.
Az új hajójárat várhatóan a harmadik negyedévben indul, a most felújított 8 kikötőt érintve – közölte a Világgazdasággal a Budapesti Közlekedési Központ.
Visegrád és Százhalombatta között tervezi indítani a gyorshajójáratot a Budapesti Közlekedési Központ a települések és az állam anyagi támogatásával. A BKV tulajdonában tíz, 25-50 éves hajó van, ezek közül nyolc alkalmas a városi tömegközlekedésre. A vonaljáratot négy hajó fogja kiszolgálni, amelyeken büfé és wifi-szolgáltatás is lesz. Új hajók beszerzésére a 2014-2020 közötti uniós költségvetési ciklusban lesz lehetőség a BKK közlése szerint. A BKV decemberi közleménye szerint a tizenegy és fél kilométeres útvonalon a délelőtti és délutáni csúcsidőben 20 percenként követik egymást a vízibuszok.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően