Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2018. Március 09. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti

87-re nőtt az influenza miatt a halálos áldozatok száma Romániában

87-re nőtt az influenza miatt a halálos áldozatok száma Romániában

Romániában 87-re nőtt az influenza halálos áldozatainak száma - közölték csütörtökön a román hatóságok.

A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint tovább nőtt a múlt héthez képest a légúti megbetegedéssel orvoshoz forduló betegek száma, és jelentősen meghaladja a tavalyi év azonos időszakában jegyzett megbetegedéseket.

Súlyos légúti megbetegedés miatt több mint 141 ezer ember fordult orvoshoz, ami 67 százalékkal haladja meg a tavalyi megbetegedések számát és 4,5 százalékos növekedést jelent a múlt héthez képest.

Az influenzával diagnosztizált személyek száma elérte az 1529-et, ami csökkenést jelent az előző heti 1727 esethez képest, de jelentős növekedést jelent a tavalyi azonos időszakban jegyzett 78-hoz mérten.

Az influenza 87. halálos áldozata egy 87 éves Kolozs megyei asszony volt, aki más betegségekben is szenvedett és nem volt beoltva.

A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint eddig több mint 988 800 embert oltottak be az influenza ellen Romániában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld

Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke

Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.

2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak

\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.