Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2018. Május 05. 16:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

65 százalékkal több új lakást adtak át az első negyedévben, mint tavaly

65 százalékkal több új lakást adtak át az első negyedévben, mint tavaly

Mintegy 65 százalékkal több új lakást adtak át az első negyedévben, mint a tavalyi hasonló időszakban - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági tanácsadója szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

A szakértő arra számít, hogy a bővülés megmarad a következő két évben is, még akkor is, ha nem 60 százalék körüli lesz, mert nagyon sok beruházás van folyamatban.

Hozzátette, a beruházásokat igyekeznek még 2020 előtt befejezni, hiszen addig van érvényben az 5 százalékos kedvezményes lakásáfa.

"Tíz év múlva erre a 2016-tól 2020-ig tartó periódusra egy lakásépítési bumm-ként fognak visszatekinteni az emberek, ami jelentős vérfrissítést eredményez a használt lakások állományában is" - fogalmazott a szakértő.

Címkék: ingatlan, lakás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni