Hírek
2018. Május 28. 05:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
30 fok körüli meleg lesz, de azért jön eső is
A következő napokban is többször várhatók záporok, zivatarok, de emellett sok lesz a napsütés, egyre melegszik az idő: május utolsó napjaiban 32 Celsius-fok is lehet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn többnyire napos idő várható, de elsősorban a délutáni, kora esti órákban szórványosan - legkisebb eséllyel az északkeleti megyékben - kialakulhat zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18, a legmagasabb hőmérséklet 26-31 fok között valószínű.
Kedden a napsütés mellett helyenként - elsősorban a nyugati megyékben - lehet zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 14-19, a maximumhőmérséklet 26-31 fok között alakul.
Szerdán a nyugati megyékben, illetve északkeleten lehet néhol zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet. Napközben 27-32 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön és pénteken sok napsütés várható, csak elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet mindkét nap 14-20 fok között valószínű. A nappali maximumok csütörtökön 28-32, pénteken 27-32 fok között alakulnak.
Szombaton és vasárnap is sok lesz a napsütés. Szombaton legfeljebb a Dunántúlon, vasárnap elvétve alakulhat ki néhol zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet szombaton 13-18, vasárnap 11-16 fok között valószínű. Szombaton napközben 24-29, vasárnap 23-28 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
