Hírek
2023. Június 06. 13:05, kedd |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
16 ittas sofőr, 1414 gyorshajtó Fejér vármegye útjain - mérlegen az elmúlt hét

Az egyenruhások 2023. május 29. és június 4. között sebességmérési akciókat tartottak Fejér vármegyében.
A rendőrök ellenőrizték a biztonsági öv használatát, az ittasságot, valamit figyelemmel voltak a baleseti szempontból kiemelt egyéb szabályszegések visszaszorítására is.
Az elmúlt héten az egyenruhások fokozott figyelmet fordítottak a passzív biztonsági eszközök használatának ellenőrzésére. A közlekedésrendészeti akciók során a rendőrök 165 esetben intézkedtek a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt, és 4 alkalommal a gyermekbiztonsági rendszer helytelen kezelését állapították meg.
A hét folyamán az egyenruhások 16 esetben intézkedtek olyan sofőrrel szemben, aki a gyanú szerint a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztott.
A vármegye közútjain hét nap alatt 1414 gyorshajtóról készített felvételt a traffipax. Sebességtúllépés miatt 24 járművezetőt közigazgatási bírsággal, 76-ot pedig helyszínbírsággal sújtottak. A rendőrök az előzés szabályainak megsértése miatt 5, az elsőbbség meg nem adása miatt 78 járművezetővel szemben intézkedtek, továbbá a kanyarodás és irányváltoztatás szabályait 40-en sértették meg, a követési távolságot pedig 7-en nem tartották be.
Fejér vármegyében a közlekedésbiztonsági helyzet javítása, a balesetek számának csökkentése érdekében továbbra is lehet számítani fokozott rendőri jelenlétre, valamint kamerák, sebességmérő berendezések és drónok segítségével történő közlekedésrendészeti ellenőrzésekre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 01. 22:27, csütörtök | Sport
Kronome Ákos: Egy teljesen gondmentes versenyt zártunk, és a dobogó is megvolt.
Élménybeszámoló Ákostól a pilótától, a Diósgyőr Rally után, amit a P12-es kategóriában meg is nyertek!
2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód
Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem
Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.