Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2022. Május 25. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

111 hónapja töretlenül nőnek a reálkeresetek

111 hónapja töretlenül nőnek a reálkeresetek

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adatsora a keresetek változatlanul lendületes növekedését jelzi a háború okozta gazdasági nehézségek és a járvány ellenére

- közölte az MTI-vel kedden a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM).

A bérek kimagasló emelkedésében számottevő szerepet játszik a minimálbér és a garantált bérminimum év eleji nagymértékű növelése. Az adatokban megmutatkozik a kormány közszférában végrehajtott, mások mellett az ápolókat, pedagógusokat, felsőoktatásban és rendvédelemben dolgozókat érintő bérnöveléseinek hatása is - írták.

Hozzátették, hogy nemzetgazdasági szinten a bruttó és a nettó átlagkereset 2022 első negyedévében 21 százalékkal nőtt. A fogyasztói árak január-márciusi, átlagosan 8,2 százalékos növekedését figyelembe véve a reálkeresetek az első három hónapban 11,8 százalékkal emelkedtek.

2022 első negyedévében 2010 azonos időszakához képest a bruttó keresetek mintegy 146, a nettó keresetek kedvezmények nélkül több mint 150, a családi kedvezménnyel számolt nettó keresetek pedig közel 160 százalékkal emelkedtek. A reálkeresetek 111 hónapja, azaz több mint 9 éve folyamatosan nőnek. Az idei év egészére is kétszámjegyű bérnövekedés prognosztizálható - olvasható a TIM közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén